Eşkina Taşı Nedir?

Karadeniz’ de sonbahar mevsiminde balıkçıların yüzünü güldüren eşkina balığı ya da kötek balığı, kafatasında taşıdığı taşlar ile böbrek taşı olan hastalara şifa dağıtarak; hastalarında yüzünü güldürüyor. Kötek balığının kafatasının içinde gözlerinin arka tarafında sağ ve sol tarafta olmak üzere beyaz renkte iki tane taş bulunmaktadır. Balıkçılar tarafından ”eşkina”, ”minekop” ve ”mavroşgil” adları verilen taşlar halk arasında da eşkina taşı olarak bilinir. 

Eşkina Taşı, Böbrek Taşı İçin Şifa Oluyor!

Böbrek taşı düşürme süreci de uzun ve çok sancılı bir süreç olup, insanlar bu eziyetten kurtulmak için bir sürü masraf yapmaktadır. Etkisi kanıtlanmış olan eşkina taşı, doğal yollarla ve kalıcı olarak böbrek taşından kurtulma fırsatı sağlıyor.

Kötek balığında bulunan beyaz renkli eşkina taşı, un kıvamına getirilerek limonla karıştırılıp iki gün kadar buzdolabında bekletilir ve zeytinyağı ile birlikte içilir. Herhangi bir katkı maddesi bulunmadığından dolayı doktorlar ve sağlık bakanlığı tarafından da kullanılmasında bir sakınca görülmemiştir.

Eşkina taşının en büyük avantajlarından birisi de, diğer maddeler olduğu gibi böbrek taşlarının büyük parçalar halinde dökülmemesidir. Eşkina taşı, böbrek taşlarını eriterek yok eder ve bu süreçte diğer yöntemlerde çekilen büyük ağrılar yaşanmaz.

Eşkina Taşı İle Ağrılara Son

Mucizeye neden olan iki tane beyaz renkteki balık taşı, böbreğinizdeki taşları küçülterek yok ediyor ve düzenli kullanıldığında tekrarlama riskini de ortadan kaldırıyor. Her mevsimde olmayan bu balıkta bulunan bu taşları nasıl düzenli kullanacağınız sorusu aklınıza geliyorsa; internetinize ”Eskinasifasi.com” adresini yazıp tıklamanız sonucunda, aklınıza takılan bütün sorulara cevap bulma şansınız bulunuyor. Sitemizi ziyaret ederek uygun fiyatlarla eşkina taşına ulaşmanız oldukça kolay ve sitemizde bulunan iletişim bilgilerimizden bize ulaşarak her konuda destek alabilirsiniz.

Eşkina Taşı Nedir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat WhatsApp Sipariş Hattı